Hogyan tovább? A magyar gyermekvédelem kihívásairól rendezett szakmai konferenciát az UNICEF Magyarország
Budapest, 2024.10.11. – Neves szakértők, állami gyermekvédelmi vezetők és civil szervezetek képviselői ültek össze az UNICEF Magyarország székházában, hogy megvitassák a gyermekvédelmi rendszer legfontosabb aktuális kihívásait és a jövőbeni fejlődési irányokat. A rendezvényen összegezték az UNICEF „Kilátó Élményprogram” tapasztalatait, a személyes élményeken alapuló edukáció fontosságát, amely hosszú távú hatással lehet a magyar gyermekvédelmi szakellátásra.
Dr. habil. Herczog Mária, a Család, Gyermek, Ifjúság Egyesület elnöke, az Európai Bizottság 2024 áprilisi ajánlásának pontjait mutatta be. Az ajánlás célja egy integrált gyermekvédelmi rendszer megerősítése, amely az érintett intézmények közötti hatékony együttműködést segíti elő. 10 alapelvét, amik már megtalálhatók a Gyerekjogi Civil Koalíció honlapján részletesen járták körbe a szakemberek.
“Az EU vizsgálatai ijesztő eredményeket hoztak etekintetben: a jelenlegi helyzetben a mentális egészséggel összefüggő problémák több mint 54 milliárd EUR humántőke veszteséget jelentenek az uniós polgárok számára. A gyerekvédelem hosszú távú stratégiai befektetés. Az államoknak megéri most támogatni azokat, akik bajban vannak, mert befektetésük kifizetődő lesz a jövőben. Nem csak azért, mert a jelenleg rászorulók jó adófizető polgárokká válhatnak, hanem azért is, mert ha a gyerekek jól vannak, jobban teljesítenek, sokkal kevesebb lesz a súlyos probléma az életben, könnyebben boldogulnak felnőttként, akik ebben a szellemben nevelik majd gyermekeiket. A nemzetközi számítások is azt bizonyítják, hogy a kisgyerekkori univerzális és célzott támogatások, a tényleges családsegítés hosszú távon sokszorosan megtérül” – hangsúlyozta Dr. habil. Herczog Mária.
Teljes cikk itt olvasható: https://unicef.hu/sajto/sajtokozlemenyek/hogyan-tovabb-a-magyar-gyermekvedelem-kihivasairol-rendezett-szakmai-konferenciat-az-unicef-magyarorszag
Facilitátor képzés - resztoratív technikák alkalmazása, jóvátételi szemléletű mediációs eljárások levezetése
Következő képzés időpontja: 2025. 05 12-13-14.
Szeretnél Te lenni az, aki felszabadítja a csoportok rejtett energiáit, és segít nekik hatékonyan elérni közös céljaikat? A facilitátor nem adja a megoldásokat, hanem megmutatja az utat – irányít, motivál és teret biztosít a kreatív együttműködésnek. Ha úgy érzed, hogy ez a Te utad, csatlakozz facilitátor képzésünkhöz, és sajátítsd el a csoportdinamikák mesteri kezelésének képességét
Mediátor/Közvetítői képzés
Következő képzés időpontja: 2025. 05. 5-6-7. és 06. 2-3-4.
Szeretnél Te lenni az, aki fájdalommentesen oldja meg a legnehezebb konfliktusokat? A mediátor nem az ítélkező, hanem a béketeremtő, aki segít a feleknek megtalálni a közös hangot és a megoldást. Ha úgy érzed, hogy ez a Te képességed, csatlakozz mediációs képzésünkhöz, és tanuld meg, hogyan lehetsz mesteri a konfliktuskezelésben!
Milyen döntésekben szeretnél részt venni. "A gyermekotthoni, illetve a kórházi vagy bármilyen intézményi ellátás esetén éppen ez az érzelmi stimuláció marad ki a többi között a gyerekek életéből hiszen – amint ebben a leírásban is olvasható a pszichológus véleménye – ez a kisfiú megtanulta, hogy nem figyel rá senki, és jobb, ha csöndben marad – magyarázza Herczog Mária szociológus." A 24.hu cikkét ajánljuk
Milyen döntésekben szeretnél részt venni? Van-e elég beleszólásod a téged érintő döntésekbe? És mi lenne a legjobb módja ennek? Személyes beszélgetések vagy inkább online felmérések? Sok más mellett ilyen kérdésekre keresi a választ az Európai Unió, amelyhez a csatlakozásunk huszadik évfordulóját éppen a napokban ünnepeltük.
Az ATV Start vendége volt április 25-én dr. Herczog Mária szociológus, gyermekvédelmi szakember, egyesületünk elnöke, akit a Kocsis Máté által a parlament elé terjesztett újabb gyermekvédelmi törvénycsomagról kérdeztek.